english

 

 

Istorija

KOPIJAVIMO ATSIRADIMAS

Česteriui Karlsonui (Chester F. Carlson) dirbant New York’o patentų ofise teko perrašinėti daugybę rankraščių ir nuorašų. Dėl to jis kentėjo nuo artrito keliamų skausmų. Jis buvo įsitikinęs, kad yra geresnis būdas daryti dokumentų kopijas, todėl su draugu vokiečių pabėgėliu Otto Komei sukūrė pirmąjį kserografinį kopijuoklį iš cinko plokštės, pigių chemikalų ir paprastos lempos, kurio veikimo principas paremtas tuo kad, trinant audeklą sukuriamas statinis krūvis. Vėliau, t.y. 1959 metais, pasirodė ir pirmasis komercinis kopijuoklis.

Lietuvoje pokario laikotarpiu įstaigose jau buvo kopijavimo aparatų, nes tuometinės Tarybų Sąjungos įstaigos galėjo sau leisti tokią prabangą. Tai buvo „Era“ kopijavimo aparatai, kuriais naudojosi net pogrindinės literatūros leidėjai. Jie susitardavo su įstaigų darbuotojais, kad pastarieji nukopijuotų keletą šimtų lankų uždraustos literatūros. Vėliau išradingi literatūros leidėjai pasigamino keletą kopijavimo aparatų, taip galėdami sparčiau platinti leidinius. Vieną tokių įrenginių galima pamatyti Telšių muziejuje.

COPY1 TINKLO ATSIRADIMO ISTORIJA

Dauguma pasakų prasideda... Gyveno kartą...
Šį kartą bus ne pasaka, bet sutrumpinta istorija, kaip atsirado mūsų įmonė ir Copy1.
Kopija kopija kopija. Kas tai?
Visą gyvenimą mes kopijuojame - maži būdami kopijuojame tėvus, eidami į darželį ar mokyklą kopijuojame mokytojus, vėliau kopijuoja mus mūsų vaikai. Ir taip toliau, jei viską į tai suvestume – juk dabar klonavimo amžiaus pradžia.

Apie Copy1 kopijavimo tinklo atsiradimą pasakoja Egidijus Buika:
"Gili senovė:  Pradžioje kopijuodavau su mama. Ji buvo vienos dabartinės kolegijos elektrografiste (kopijuotoja). Tam buvo įrenta speciali patalpa, nes buvo ir kvapo ir kitų chemikalų. Rusiški „Era“, lietuviški „Leta“ kopijuokliai. Kad jie neimdavo popieriaus –  keista nebuvo. Tai buvo normalu, todėl popieriaus lapus į kopijavimo aparatą kaišiojom po vieną. O labiausiai atsimenu, kaip degė kopijos, jei jos strigdavo ties fiksavimo velenu, nes jis automatiškai neišsijungdavo ir mes būdami maži su broliu jas trypdavome kojomis.
Senovė: vėliau pertrauka – mokykla.
Istorijos pradžia: Universitetas. Dalyvavom studentų sąjungų (arba profsajungų) gyvenime. Aktyvus bendradarbiavimas su užsienio šalių universitetų studentų savivaldų organizacijomis iš Švedijos parsiuntė į mūsų, t.y. Vytauto Didžiojo Universiteto studentų sąjungą vieną pirmųjų modernių kopijuoklių Toshiba BD5511 (15 kopijų per minutę, didinimas, mažinimas ir pan.) Universitete pirmi projektai - diskotekos, festivaliai ir kiti renginiai. Pirmi nuostoliai. Juos teko atidirbti. O čia padėjo tas pirmasis aparatas, kol baigėsi toneris. Teko ieškoti, bet Kaune atstovų nebuvo. Pasiūlėm steigti filialą. O tai buvo prieš 1996 metais.
Važiavom į Švediją, Olandiją ir Vokietiją, vežėm su Passat tipo automobiliais po kelis aparatus, juos remontavom ir parduodavome. Vėliau popierius, vėliau kopijavimas. Vienas po kito kopijavimo taškai ir...
Istorijos tęsinys: Prieš septynis metus, kai buvo daugiau nei 10 kopijavimo centrų, nusprendėm juos sujungti į vieną tinklą. Ilgai rinkom pavadinimą, kadangi buvom pirmi, tai ir išssirinkom COPY1. Žalia ryški spalva dar nebuvo tokia populiari prieš penkis metus, bet pasirinkome būtent tokią, nes ji mums labai patiko. Kaunas, Vilnius, Klaipėda, Šiauliai., Alytus.. – 5 miestai, virš 40 kopijavimo centrų ir daug žmonių kurie rado čia darbą, o mes gerus darbuotojus."

Kontaktai

8 800 12223

Vilniuje   Kaune   Klaipėdoje   Šiauliuose   Alytuje   Panevėžyje

Algirdo g. 25,
Tel.: 8  5  2496247

 

Kęstučio g. 54,
Tel.: 8  37  206083

 

Mažvydo al. 1,
Tel.: 8  46  315115

 

Rūdės g 19,
Tel.: 8  413  99516

 

Rotušės a. 16,
Tel.: 8  315  74904

 
корпоративная одежда ссылка | write my dissertation